Ing. Vladimír Smitka

Síťař, vývojář, datový analytik a bezpečnostní specialista

Od roku 2003 spravuji počítačové sítě, konfiguruji linuxové webové servery a tvořím webové stránky. Vystudoval jsem obor Elektrotechnika a Informatika na ZČU FEL v Plzni, kde jsem se mimo jiné věnoval programování a navrhování mikroprocesorů. Pracoval jsem na páteřních tranzitních sítích a prošel jsem certifikacemi Cisco CCNA 1-4, CCNA Security, CCNP routing, CCNP switching, Mikrotik MTCNA, MTCTCE.

Jsem držitel certifikací Google Ads a Google Analytics. Aktivně používám Google Tag Manager a Google Datastudio. Specializuji se na získávání a analýzu dat z webových stránek. Využívám k tomu především programovací jazyk Python.

Dlouhodobě se věnuji ladění výkonu webů a jejich bezpečnosti. Působil jsem jako porotce a odborný garant pro technické zpracování webů v soutěži WebTop 100.

Každý rok najdu a nahlásím bezpečnostní problémy na stovkách tisíc webů.

WordPress

Jsem dlouhodobě aktivní ve WordPress komunitě a snažím se jí předávat zkušenosti s bezpečností a výkonem webů. Jsem jedním ze stálých organizátorů největší české komunitní WordPress konference WordCamp Praha. Často přednáším na WordPress konferencích v Čechách i v zahraničí. Ve svých přednáškách se snažím držet velmi vysokou technickou úroveň, přinášet nové informace a vše se snažím podat srozumitelnou formou.

V roce 2019 jsem přednášel o bezpečnosti na největší světové WordPress konferenci - WordCamp Europe. Má přednáška byla hodnocena jako jedna z nejlepších z celé akce.
V březnu 2020 jsem se spolupodílel na tvorbě oficiálního portálu Ministerstva zdravotnictví o Covid-19 koronavirus.mzcr.cz, kde jsem řešil technické aspekty webu a infrastrukury tak, aby tento WordPress web ustál ohromnou návštěvnost více než desítky tisíc uživatelů najedou. Spolupracoval jsem také na projektu covid.gov.cz a ruku k dílu jsem přiložil i na dalších webech snažících se o pomoc v různých odvětvích (delamcomuzu.cznedluzimstatu.czucimeonline.czedu.cz).

Bezpečnost

Zabývám se bezpečností počítačových sítí a webů. Mé přednášky jste mohli slyšet na mnoha konferencích a komunitních akcích. Zkušenosti získávám především z vlastních masivních scanů českého i světového internetu, sítě honeypotů a penetračních testů. Snažím se propagovat dvou fázovou autentizaci. Celý svět zaujal můj výzkum otevřených .git repozitářů, ve kterém jsem odhalil 390 000 webů s kritickými zranitelnostmi.
Každý rok jsme prováděl technický a bezpečnostní audit mnoha desítek největších českých webů v soutěži WebTop 100.

Foto

Přednášky a školení

Lynt services s.r.o

Již 11 let vytváříme efektivnější kampaně, zrychlujeme weby a řešíme jejich bezpečnost. Kombinujeme marketing, vývoj a automatizaci.
poptávka služeb