Zavolat Další kontakty >
E-mail Kontakty

Aktuálně: Hledáme Python vývojáře pro projekt PPC Robot, který právě vyšel ve verzi 1.0. Podporujeme PyCon CZ 2019.

WordPress

Wordpress je nejrozšířenejším opensource CMS. Nabízí velmi intuitivní rozhraní a mnoho bezplatných i placených rozšíření. Jeho základní funkce dostačují pro velké procento menších projektů.

Pokud potřebujete menší web, který bude relativně rychle hotový a levný, může pro Vás být WordPress správná volba.

Je-li Váš rozpočet omezený, investujte své peníze raději do obsahu, než do unikátního a perfektního designu. V této cestě Vám WordPress vyjde v mnohém vstříc.

Přemýšlíte-li nad novým webem a potřebujete-li jej mít poměrně rychle a levně hotový, poptejte nás o vytvoření WordPress webu založeném na již připravené šabloně.

Poptejte vytvoření Wordpress webu!

Je na místě však upozornit na nevýhody WordPressu, které se dají zobecnit i na ostatní opensource řešení.

Bezpečnost:

 • v otevřeném zdrojovém kódu je jednoduché chyby hledat (což je zároveň i hlavní výhodou), pokud však neaktualizujete, celý svět ví o Vašich bezpečnostních problémech
 • velké množství pluginů (i šablon) není psáno s důrazem na bezpečnost a kód tak může obsahovat mnoho zranitelností, běžný uživatel to není schopen posoudit
 • rozšířenost a velké množství placených doplňků dává vzniknout jejich pirátským kopiím, které mohou obsahovat škodlivý kód
 • díky jednoduchosti používají WordPress i uživatelé s minimem technických znalostí, kteří mohou ohrozit bezpečnost svým chováním

Výkon:

 • WordPress v základu používá jen velmi málo cachování (dočasné ukládání již vygenerovaného obsahu, aby jej server nemusel opětovně zpracovávat)
 • se vzrůstajícím počtem pluginů vzrůstají i nároky na chod a narůstá velikost stránky, kterou návštěvník musí stahovat

Jak to vyřešit?

Bezpečnost

Zde platí 5 zásad, které je nutné dodržovat

 1. Aktualizovat
 2. Zálohovat
 3. Používat bezpečnostní plugin (WordFence, All-in-One Wordpress Security & Firewall, iThemes Security)
 4. Být opatrný (nepřipojovat se z neznámých sítí, neposílat hesla)
 5. Nedávat světu příliš mnoho informací (není nutné sdělovat souborem readme.html světu, že mám starou verzi WordPressu)

Výkon

Zde je potřeba snažit se využít co nejvíce prostředků, co nám server pro optimalizaci nabízí (např. opcode cache - APC, Xcache, eAccelerator, memcached) a nepoužívat zbytečné pluginy. Dále využít několika užitečných pluginů, které výkon dokáží zvednout - stránkovou cache (WP SuperCache, W3 Total cache), minifikační pluginy pro spojení a minimalizaci CSS i JavaScriptů a nástroje optimalizaci obrázků (ať už offline před nahráním, nebo online, které po nahrání obrázek zmenší).

Jak na to?

Svépomocí

Aktivně vyhledávajte informace, jak bezpečnost a výkon svého WordPressu vylepšit - můžete začít naší přednáškou o bezpečnosti.

Správa WordPressu od Lyntu

Využijte naší službu správy WordPressu - provedeme analýzu Vaší instalace, nasadíme potřebné pluginy pro zvýšení bezpečnosti, vyladíme nastavení, postupně budeme vylepšovat výkon a hlavně pravidelně aktualizovat a zálohovat.

Cena této služby začíná na 800,- Kč bez DPH/měsíc.

Poptejte správu WordPressu ještě dnes!