Zavolat Další kontakty >
E-mail Kontakty

Aktuálně: Hledáme Python vývojáře pro projekt PPC Robot, který právě vyšel ve verzi 1.0. Podporujeme PyCon CZ 2019.

Mobilní weby

Je důležité, aby si návštěvník mohl Váš web nejen z pohodlí domova na obrazovce počítače, ale i z mobilního telefonu a tabletu. Uživatelů těchto zařízení stále přibývá a je nutné, aby se jim web přizpůsobil.

Je možné si vybrat mezi dvěma přístupy, jakým lze mobilní weby realizovat: responzivní web a speciální mobilní verze. Pomocí obou lze dosáhnout podobných výsledků, liší se však v několika detailech. U každého webu provedeme detailní analýzu potřeb a pomůžeme zvolit vhodné řešení.

Responzivní web

Responzivní web je úprava stávajícího webu a jeho layoutu a designu tak, aby se sám automaticky přizpůsoboval velikosti obrazovky, na níž je zobrazen. Web se sám přeskládá na malou obrazovku, avšak stále se jedná o stejnou stránku, která poskytuje stejný obsah a celý web si zachová původní strukturu.

Tato metoda vyžaduje o něco více práce s původním designem, avšak výsledek často ocení nejen majitelé mobilních zařízení, ale i uživatelé přenosných počítačů s menším displayem.

Mobilní verze

Jedná se v podstatě o další verzi webu, která je optimalizovaná pro mobilní zařízení. Pracuje sice se stejnými daty, ta jsou však vykreslována pomocí jiné, zjednodušené šablony.

Tuto verzi lze více přizpůsobit, než v případě responsivního webu. Je možné udělat větší zásahy do struktury při zobrazení na mobilním zařízení, obsah může být přizpůsoben potřebám mobilního uživatele, případně jeho část nemusí být vůbec přístupná.

Testovaná zařízení

Mobilní weby testujeme a optimalizujeme pro následující zařízení:

  • mobilní telefony s operačním systémem Android 2.3 a vyšší,
  • mobilní telefony iPhone 4 a vyšší,
  • tablety s operačním systémem Android 4.0 a vyšší a
  • tablety iPad.