Zavolat Další kontakty >
E-mail Kontakty

Aktuálně: Hledáme Python vývojáře pro projekt PPC Robot, který právě vyšel ve verzi 1.0. Podporujeme PyCon CZ 2019.

Základní infrastruktura

Dobře nastavené základní síťové služby ušetří mnoho času na správu a urychlí řešení případných problémů. Máme dlouholeté zkušenosti s návrhem firemních sítí, proto navrhneme řešení, které bude šité na míru Vašim potřebám.

Návrh sítě by měl odpovídat počtu uživatelů, požadavkům na propustnost, rozpočtu a službám, které má síť poskytovat. Síťové jádro jsme schopni postavit na pestré škále zařízení, jež se samozřejmě liší cenou a funkcionalitou.

Budování firemní sítě se běžně skládá ze 4 činností, které pro Vás zajistíme.

  • Plánování sítě, výběr vhodných prvků
  • Nasazení nejdůležitějších síťových služeb (NAT, DHCP, DNS). Služby pro autentifikaci a autorizaci - Active Directory, LDAP, Radius.
  • Konfigurace aktivních prvků - routování (OSPF, EIGRP, BGP), switchování (VLAN, port security), wifi sítě a vzdálený přístup.
  • Služby pro vysokou dostupnost a kvalitu služeb (QoS).

Minimální funkcionalita sítě má zajistit připojení k internetu, jeho zabezpečení a překlad adres z veřejných vnějších na privátní vnitřní. Vnitřní síti by mělo být poskytováno DHCP pro automatickou konfiguraci adres a DNS pro překlad adres na doménová jména.

Tyto základní služby lze realizovat téměř na jakémkoliv prvku. Pro funkční a zároveň ekonomické řešení doporučujeme routerboardy Mikrotik, které jsou schopné zajistit pro malou pobočku veškeré potřebné služby včetně vzdáleného přístupu.

Pro využití pokročilejších služeb, jako je například proxy server, je vhodné jako centrální prvek zvolit Linuxový server, který pro síťové služby poskytuje vysoký výkon a může dále vykonávat mnoho dalších služeb (VoIP brána, sdílení dat).

V sítích s vysokými nároky na spolehlivost a výkon je však nejvhodnějším řešením nasazení prvků přímo určených k danému účelu. Jako brána by v tomto případě měl sloužit klasický router, doplněný firewallem. V tomto segmentu se specializujeme na portfolio produktů společnosti Cisco. Na produktech tohoto výrobce realizujeme i řešení bezdrátových sítí.

Ekonomickou alternativou pro rozsáhlejší bezdrátové sítě jsou produkty výrobce Ubiquity. Bezdrátové sítě navrhujeme s důrazným ohledem na jejich bezpečnost.

Se správným výběrem aktivních síťových prvků lze pak dále realizovat služby pro vysokou dostupnost a řízení kvality služeb.