Zavolat Další kontakty >
E-mail Kontakty

Aktuálně: Hledáme Python vývojáře pro projekt PPC Robot, který právě vyšel ve verzi 1.0. Spoluorganizujeme WordCamp Praha 2020 - jednu z největších evropských WordPress konferencí.

Blog

Stará zranitelnost WordPress pluginu Slider Revolution 4.1.4

Analýza zranitelnosti typu LFI (local file include) ve velmi populárním pluginu Slider Revolution od ThemePunch. Přestože je chyba již rok opravená, stále nalezneme velmi mnoho webů, které jí trpí.

Nastavení Universal Analytics a jeho další možnosti

Nová verze Universal Analytics poskytuje nové možnosti napojení a integraci dat (například útraty Skliku, data z CRM systému). V článku se podíváme na základní nastavení Google Analytics a poté si popíšeme některé rozšířené možnosti implementace.

Zranitelnost ve WordPress pluginu Fancybox-for-WordPress 3.0.2

Byla zveřejněna zranitelnost typu persistentního XSS ve velmi rozšířeném pluginu Fancybox for WordPress verze 3.0.2. Pokud tento plugin používáte, zkontrolujte si zda používáte aktuální verzi!

Jaký bude WordCamp Praha 2015

WordCamp je největší komunitní akce věnovaná výhradně redakčnímu systému Wordpress. Již podruhé se bude konat i v České Republice. Letos to bude 28.2. v prostorách VŠE v Praze. Co od této akce čekat? V článku najdete i slevu pro naše čtenáře.

Analýza struktury webu

Návod, jak pomocí bezplatných nástrojů zanalyzovat strukturu webu a dále s ní pracovat pomocí myšlenkových map.

MikroFTP

Obnovený projekt jednoduchého FTP serveru určeného hlavně pro správce sítí k jednoduchému přenosu různých firmware, nebo souborů mezi počítači.

Seriál Marketingová strategie | Report z analýzy klíčových slov

V analýze jsme hodnotili téměř 12 000 klíčových slov pomocí nástroje Open Refine. Každé klíčové slovo má přiřazenou svoji skupinu. Nyní můžeme zjistit, jaké druhy dotazů jsou nejhledanější v našem oboru a jaká je v něm konkurence. Na základě těchto znalostí můžeme správně navrhnout strukturu webu, naplánovat tvorbu obsahu a další marketingové aktivity.

Seriál Marketingová strategie | Rozdělení výrazů do podskupin, dokončení analýzy

V předchozích dílech série jsme připravili klíčová slova pro analýzu, naučili se pracovat s prostředím programu Open Refine a seznámili se s Facety, díky kterým se nám podařilo rozdělit klíčová slova do skupin.

Seriál Marketingová strategie | Vytváříme přehledy skupin pomocí Excelu

Pokud začínáte tímto článek podívejte se i předchozí části.

V tomto díle se podíváme na export projektu v Open Refine a práce s kontingenční tabulkou v Excelu.

 

Capistrano 3: automatizovaný deployment Nette aplikací

Aktualizace produkčních aplikací je vždy kritickou záležitostí. Musíme nahrát nové soubory, vymazat cache aplikace, aktualizovat strukturu databáze, přegenerovat minifikované CSS a JS soubory, ověřit, že vše funguje… Spousta úkolů, na které se snadno zapomene. Podíváme se proto na nástroj Capistrano, kterým je možné vše velmi snadno zautomatizovat.