MikroFTP

✍️ Vláďa Smitka
📅 04. 01. 2015

Po téměř 2 letech odkladů jsme upadovali náš malý projekt miniaturního FTP severu s jednoduchou (téměř žádnou) konfigurací. Program je primárně určen jako jednorázová utilita pro přenos menších souborů mezi zařízeními a tomu odpovídají jeho minimalistické funkce.

MikroFTP

Program se neinstaluje, stačí jej pustit, nastavit jméno, heslo a složku (je předvyplněná složka, kde se program nachází) ke sdílení a nastartovat FTP.

Minimalizací se schová do system tray, nezabírá tak místo v taskbaru.

Program je možné spustit i s předvyplněnými parametry pomocí příkazové řádky:

-u jméno (user) přihlašovací jméno
-p heslo (password) přihlašovací heslo
-s (start) okamžitě spustit FTP
-d (daemon) spustit minimalizovaně
cesta   cesta ke složce k nasdílení

Příklady:

mikroftp.exe -s d:\ftp - nastaví složku d:\ftp a spustí program s default konfigurací (Anonymous/bez hesla)

mikroftp.exe -u uzivatel -p heslo -d d:\ftp - nastaví složku d:\ftp a spustí program minimalizovaný se zadaným uživatelským jménem a heslem

Program vychází z původního projektu z roku 2009 (první verze vyšla 5.1.2009) psaného v Delphi 7 a byl přepsán do ve Visual C++. Případné problémy můžete hlásit v komentářích.

Stažení mikroftp

Štítky: 

2 comments on “MikroFTP”

  1. Dobrý den pane Smitko,
    děkuji za užitečný nástroj, který už jsem mnohokrát použil. Spuštění z příkazového řádku rozšiřuje možnosti použití. Narazil jsem ale na nepříjemnou "chybu". Pokud je v root složce podadresář se soubory, do podadresáře se již nedostanu. Nezobrazím ani obsah podsložky. Pokud by bylo možné procházet i podsložky pro čtení, usnadnilo by mi to život 😉 .
    Děkuji a přeji hezký den. S pozdravem.
    V. Lakomý

  2. Procházet podadresáře by neměl být problém. Jakého FTP klienta používáte, hlásí nějakou konkrétní chybu při pokusu o otevření složky? Dělá to u všech složek, nebo jen u speciálních systémových, jako jsou třeba Dokumenty?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Lynt services s.r.o

Již 8 let vytváříme efektivnější kampaně, zrychlujeme weby a řešíme jejich bezpečnost. Kombinujeme marketing, vývoj a automatizaci.
poptávka služeb
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram