Zavolat Další kontakty >
E-mail Kontakty

Aktuálně: Hledáme Python vývojáře pro projekt PPC Robot, který právě vyšel ve verzi 1.0. Podporujeme PyCon CZ 2019.

Jaká byla 3. Wordpress konference

Krátké zhodnocení proběhlé 3. WP konference.Tentokrát jsme byli nejen diváci, ale i přednášející.


20.9.2014 se konala již 3. Wordpress konference v Hluboké nad Vltavou, která byla pod záštitou webhostingové firmy Wedos. Jako divák jsem se zúčastnil i předchozí konference, kde jsem chtěl hlavně poznat českou komunitu kolem tohoto redakčního systému.

Program těsně před konferencí utrpěl 2 vážné ztráty. 3 dny před konáním musel svou účast zrušit Michal Kubíček, který měl přednášet o bezpečnosti. Druhou ztrátou byl Filip Dřímalka, který si den před konferencí zlomil nohu a jeho přednáška o marketingu se tak nekonala.

Jelikož mám Wordpress poměrně rád, a používám ho již od jeho raných verzí, rozhodl jsem se, že organizátorům vyjdu vstříc a pokusím se Michala Kubíčka zastoupit přednáškou o bezpečnosti.
Na přípravu jsem měl pouze necelé 2 dny, ale myslím, že se mi to vcelku podařilo :-).

Jak tedy konference probíhala?

Petr Bechyně – 5 otázek, když plánujete web

Skvělá prezentace určená hlavně pro zadavatele webů. Při vývoji webů máme 3 parametry – Rychlost, Kvalita a Cena – vybrat si můžete ale pouze 2 z nich. Škoda, že se tato prezentace nedostane k většině lidí, kteří si plánují nechat web vyrobit .

John 2046 – Easy plugin

John předvedl svůj plugin na „widgetizování“ prakticky všeho ve Wordpressu. Tento plugin jsem neznal, možná se někdy bude hodit. Jsem rád, že se u nás někdo věnuje vývoji takto pokročilého pluginu.

Tomáš Poner – Email marketing na WP webu

Tomáš udělal pěkný průřez email marketingu. Bylo znát, že tipy jsou založené na osobních zkušenostech affiláka. Komplexně probral celou problematiku – od získání emailové adresy, přes tipy jak zprávu správně napsat, po systémy na odesílání zpráv, vyhodnocování účinnosti a automatizace celého procesu.

Daniel Dubravec – Největší průšvihy WordPress, které nikdo nikdy nechtějte zažít

Velmi názorná přednáška o důležitosti zabezpečení. Byla založena na reálných zkušenostech z Hotline datacentra. Pro mě to bylo zároveň i dobré intro na mou přednášku.

Vladislav Musílek – Woocommerce eshop

Vláďa má zkušenosti z vývojem doplňků pro Woocommerce a tak si je velmi dobře vědom jeho výhod a nevýhod. Ukázal výsledky měření, které ukazuje, že Woocommerce není tak pomalé, jak se často tvrdí, za zpomalení většinou mohou jiné pluginy a šablona. S tímto názorem určitě souhlasím, podobné zkušenosti mám také, ale nikdy mne nenapadlo udělat opravdové měření, a tak to byl můj názor založen hlavně na pocitech.

Kamil Kuchta – WordPress Multisite

Přednáška, která měla ukázat, pro koho je WP Multisite užitečný. Sám provozuji síť webů na multisite řešení, takže s touto problematikou mám také své zkušenosti. Bohužel mé projekty spadají většinou do kategorie „Pro koho ne“ a kategorii „Pro koho ano“ bych osobně také trochu proškrtal. Příliš mnoho reálných oblastí, kde multisite využít nevidím.

Vladimír Smitka - Jak si (ne)nechat hacknout WordPress stránky

Asi se úplně nehodí, abych hodnotil svou přednášku :-). Vím, že bych měl ještě trochu zapracovat na vystupování, ale s obsahem jsem byl spokojen.

Nalezl jsem několik názorů na svou přednášku:

http://www.michalblazek.cz/post/98899855343/report-z-3-wordpress-konference-v-hluboke-nad-vltavou
http://www.hamsa.cz/dojmy-z-3-wordpress-konference/

Má přednáška o bezpečnosti Wordpresu je dosupná na EDUlyntu.

Poslední náhradní přenáška byla dost mimo a nemá smysl ji komentovat.

Komentáře

Přidat komentář

K článku prozatím nebyly přidány žádné komentáře.